Workshopy

IBM is the largest provider of information technology services and solutions in the world. Todays principal activity in the Czech Republic includes the sale of a wide spectrum of IT technologies, from servers and storage systems to software and IT services, including consulting. Our primary focus is to look for the right solutions to support our clients’ success. IBM Client Innovation Centre Brno is one of the biggest, most diverse IBM centers of its kind worldwide. Our core activities focus on providing strategic outsourcing services – remote server and application support, networking services and end user support to our customers. Thousands of talented IT professionals at the center form a unique diversified team consisting of more than several dozens nationalities. Our centre provides services to clients around the world, ranging from leading world banks and phone operators to pharmaceutical companies.

09:00 – 09:05     INTRODUCTION: IBM Client Innovation Centre Brno, IBM Academic Initiative

09:05 – 09:35    David HanleyAnsible Program Manager CZ, Engineering Squad Lead and Accelerate Champion CZ

Shaping you career: Tušíte kolikrát a jak často se ve své kariéře budete učit novým věcem? Tento vstup je věnovaný dynamice změn v IT a následkům, které tyto změny přináší do dalších průmyslových oblastí. Povědomí o změnách má každý, ale ne všichni tuší, jak rozsáhlé následky proměna v rámci IT přináší. Studenti budou mít příležitost tyto věci diskutovat. Přednášející se také dotkne tématu reskilling a upskilling. (30 min)

09:35 – 10:05    Showcase No.1: Skoda Auto

10:10 – 10:40     Petr Černoch, Chief IT Architect – Showcase No.2: IT Architecture Solution

Práce v IT někdy vyžaduje pořádnou dávku kreativity, aby bylo dosaženo efektivního inovativního řešení. Proto se i ajťák podívá na místa, kam by ho nenapadlo, že kdy vstoupí. Představíme vám, jak v praxi vypadá aplikace datové analýzy v průmyslovém odvětví, aby byla optimalizovaná produkce.

10:40 – 12:00    Jan Louda, Design Thinking Coach – Workshop: Designové přístupy k vytváření nových produktů

Vytváření inovací a nových produktů je v podstatě jednoduché, ale ne snadné. V posledních letech frčí designové přístupy, tak si i jeden vyzkoušíme na vlastní kůži. A abychom se neztratili v komplexnosti využijeme příklady z běžného života, které všichni známe. Oslím můstkem do manufacturingu nám budiž téma IoT (internetu věcí). Jakmile si metodiku osvojíte, můžete ji potom využít i v komplexnějším prostředí s vhodnými uživateli a odborníky na danou oblast.(60-80 min)

SAP, cloudová společnost s klíčovým produktem SAP HANA, je lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem a pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají více než 437 000 zákazníků z komerční i veřejné sféry v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba, SAP Concur a vývojové centrum SAP Labs Czech Republic. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

SAP HANA in-memory database jako základ na kterém můžete postavit své řešení pro Průmysl 4.0 

(Radim Benek, https://www.linkedin.com/in/radimbenek/)

Pojďme se podívat na jakých technologiích můžete postavit své řešení pro Průmysl 4.0, jako je in-memory databáze, cloud computing, Big Data lakes, umělá inteligence (AI), sensory (IoT), digitální dvojčata a další.

Odvrácená strana Průmyslu 4.0 – to co není vidět a je přitom tolik zajímavé

(František Simetinger, https://www.linkedin.com/in/simetinger/)

Podobně jako u našeho Měsíce, i Průmysl 4.0 má svoji pomyslnou odvrácenou stranu. Je až podivuhodné, kolik toho mají společného. První pohled na temnou stranu Měsíce překvapil úplně každého, protože byla tolik odlišná od strany, kterou vidíme z povrchu naší planety. Podobně je to i s Průmyslem 4.0. Při běžném pohledu se může zdát, že se jedná o technickou záležitost. Průmysl 4.0 toho v sobě ale ukrývá mnohem více než pouze technologii. Celá tato koncepce totiž dalece přesahuje mantinely vytyčené technickými tématy.

Přednáška ukáže další perspektivy, kterými lze na Průmysl 4.0 nahlížet, jaký je vztah těchto perspektiv k technologii a zodpoví otázku, proč má smysl se těmito alternativami zabývat. Současně také ukazuje unikátní synergii, které jsme dosáhli v SAP Labs Czech Republic, kdy se nám podařilo spojit pracovní aktivity a studium se zajímavým tématem.

Honeywell se zabývá výzkumem, vývojem a výrobou moderních technologií, které pomáhají řešit některé z nejaktuálnějších otázek světa. Naše technologie se uplatňují v oblasti energetiky, bezpečnosti, produktivity i globální urbanizace. V Brně má Honeywell své největší výzkumné a vývojové centrum v Evropě. V moderních laboratořích a kancelářích pracuje přes 1100 inženýrů z více než dvaceti zemí světa!

How can we improve communication between nurses and patients?

Now, more then ever, it is important to reimagine how hospitals operate and make them more efficient through modern technology & software. In this workshop, you will be challenged by Honeywell Intelligent Life Care engineers to collaboratively improve an area of nurse-patient communication. During the first hour of the workshop, you will gain inside knowledge of how Honeywell leverages Industrial IoT and software to address customer problems in the healthcare vertical with focus on customer experience. In the next two hours, you will work in small groups with Honeywell engineers and get insight into how Honeywell innovates.

Thermo Fisher Scientific je světovým lídrem produktů pro vědu s obratem 25 miliard USD a více než 75 000 zaměstnanci v 50 zemích světa. Brněnské technologické centrum se v rámci skupiny analytických přístrojů, divize Materials & Structural Analysis, soustředí na vývoj a výrobu špičkových vědeckých přístrojů. Jedná se zejména o elektronové mikroskopy, mikroCT a také spektrometry. Společnost zaměstnává přibližně 1 200 odborníků, především specialisty v oblasti IT, fyziky, elektroniky, konstrukce, ale také logistiky.

Computer Vision for Factory 2.0

Nedílnou součástí výroby elektronového mikroskopu je jeho seřizování. Naše cesta k Průmyslu 4.0 je ve velké míře závislá na co největší automatizaci tohoto kroku. Účastníci si vyzkouší naprogramovat několik nástrojů, které pomocí základních metod zpracování obrazu a počítačového vidění automatizují seřizování rastrovacího elektronového mikroskopu.

Top